Lee-Leet on Facebook
Instagram
Lee-Leet on YouTube
Lee-Leet on Eurozone Music
About Buy music Press & Media Audio Lyrics Visual Events Connect

Recenzje  Wideo  Prasa  Wywiady


Fani finansują trasę Lee-Leet! (17-07-2012)

Fani finansują trasę Lee-Leet!

Mieszkająca w Polsce solowa artystka, Lee-Leet, zebrała fundusze od swoich fanów na portalu SellaBand na organizację trasy koncertowej i promocję najnowszej płyty „Leave It Behind”. SellaBand to portal muzyczny, za pośrednictwem którego artyści z całego świata zbierają pieniądze na swoje muzyczne projekty od fanów z całego świata.

Lee-Leet od 7 roku życia gra na pianinie. Zadebiutowała w 2009 roku płytą „State of Emergency”, która pojawiła się na antenie Radiowej Trójki, Antyradia oraz kilku innych radiostacji w Polsce i za granicą. W ciągu dwóch lat od debiutu, Lee-Leet wydała jeszcze dwie kolejne płyty.

W czerwcu 2012 piosenka „So High” z najnowszej płyty Lee-Leet znalazła się w katalogu giganta gier komputerowych Rock Band Network, popularnej gry wyprodukowanej przez Harmonix Music Systems, będącej swego rodzaju symulatorem zespołu rockowego. Gracze odtwarzają tam poszczególne partie instrumentalne i wokalne piosenek. W ten sposób Lee-Leet dołączyła do grona słynnych zespołów i artystów takich jak Evanescence, Tina Guo, Gary Dean Smith i inni. Gra ma obecnie kilka milionów użytkowników na całym świecie a piosenka Lee-Leet jest pierwszą i na razie jedyną polską produkcją w katalogu Rock Band.

Piosenka „So High” z najnowszej płyty Lee-Leet znalazła się też na trzecim miejscu listy przebojów Turbo Top w Antyradiu już w pierwszym tygodniu notowania. Dzięki temu w tygodniku Wprost z 5-11 marca 2012 w artykule pt. "Koncernom muzycznym już dziękujemy" działalność Lee-Leet została podana jako przykład zmian zachodzących obecnie na rynku muzycznym: "Dzięki możliwości dotarcia do fanów przez internet niezależna polska artystka Lee-Leet, działając bez wsparcia koncernu fonograficznego, od kilku tygodni swoim przebojem "So High" bije na liście przebojów Antyradia artystów ze stajni dużych koncernów. To zwiastun przyszłości, która nie spodoba się pośrednikom.”

Informacje o planowanych w ramach najnowszej trasy koncertach będą się pojawiały na stronie Artystki www.lee-leet.com oraz na jej profilu na Facebooku. Zapraszamy!